12. kolo hokejovej Tipsport extraligy

19.10.2012 Celý región

HK Poprad - HKm Zvolen 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 43. D. Skokan (Balán, Vandas), 60. Hvila (R. Suchý, Klouda) - 9. Méry (Síkela, Huňady), 11. L. Pokovič (J. Mucha, Michal Chovan), 39. L. Jurík (Michal Chovan, J. Mucha)
Vylúčení: 5:11 na 2 min, navyše Sabolič (Poprad) 5+DKZ za vrazenie
presilovky: 0:2
rozhodovali: Müllner - Kalina, Kacej
2022 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, R. Suchý, Pentikäinen, Jáchym, M. Kurali, D. Kramár - Hvila, Klouda, R. Tomas - Vandas, Balán, D. Skokan - Sabolič, Koskinen, B. Rapáč - S. Takáč, Gríger, Homa
Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, L. Pokovič, J. Mucha, Pichnarčík, Ťavoda, Čanky, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Huňady, Síkela

Poprad 19. októbra (TASR) - Oba tímy začali opatrne, vychádzali zo zabezpečenej obrany a čakali na chybu súpera. Tá prvá prišla na konci 8. minúty, keď sa Zvolenčania usadili v útočnom pásme a prihrávku spoza bránky umiestnil z prvej do siete Méry. Sebavedome hrajúci hostia zvýšili svoje vedenie v 11. minúte. Ľahký puk z hokejky Muchu skončil po teči Pokoviča za chrbtom brankára Sidora. Prílišné chcenie zväzovalo Popradčanom ruky, keď si nedokázali vytvoriť tlak ani počas presilových hier.

Po prestávke Poprad zapol na vyššie obrátky, ale Šimka nedokázal prestreliť Tomas, Skokan, Klouda ani Vandas. Popradskú nemohúcnosť podčiarkol Tomas v 30. minúte, keď po skĺznutí puku z hokejky nedokázal premeniť ani trestné strieľanie. V 32. Takáč spálil ďalšiu tutovku a o minútu neskôr sa k slovu po dlhšom čase dostali aj hostia, Podkonického pohotová strela opečiatkovala žŕdku popradskej bránky. Kým domáci nedokázali využiť množstvo presiloviek, hostia im v 39. minúte ukázali ako sa majú zužitkovať, keď strelou z veľkého uhla zvýšil Jurík na 3:0.

Čaro zvolenského gólmana odklial až Skokan v úvode tretej časti, čím vrátil domácich do hry o dobrý výsledok. Hostí však gól z miery nevyviedol a bezpečne kontrolovali svoje vedenie, keď pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Nádej na zvrat pre domácich ukončilo vylúčenie Saboliča na 5+DKZ, čo umožnilo hosťom prežiť v pokoji ďalšie minúty. Popradčanom sa síce podarilo dotiahnuť na kontakt v záverečnej power-play po strele Hvilu, ale na vyrovnanie im už čas nezvýšil.

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Vstúpili sme do zápasu nekoncentrovane a nesústredene. O výsledku rozhodla prvá tretina. Realizácia presilových hier bola veľmi slabá. Všetky tri góly, ktoré sme inkasovali, boli z kategórie lacných. Síce sme zvýšili úsilie, ale brankár Šimko zachytal vynikajúco a rozhodol o výhre súpera."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Hneď v úvode našu hru ovplyvnila plejáda vylúčení. Napriek tomu sme sa gólovo presadili. Ustáli sme tlak Popradu v druhej tretine a v závere už chlapci dokázali vedenie udržať."

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Važan, 52. V. Škoda (Harant, Lažo) - 27. Mašlonka (T. Chrenko), 40. M. Kováčik (P. König, T. Chrenko), rozhodujúci sam. nájazd T. Chrenko
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: D. Devečka (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu
presilovky: 2:0
rozhodovali: Koch - Baluška, Korba, Valach
961 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Harant, Brcko, D. Devečka, Dlouhý, Leško, Sekáč, Niník - M. Kokavec, Troliga, T. Varga - R. Krajči, V. Škoda, Lažo - Važan, O. Ďuriš, T. Sýkora - Horanský, Valášek, DrevenákNitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, S. Hudec, Rais, F. Kuzma, Arvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Kadura, Hamrák, Podstavek - Pupák, Bene, Kmeč

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 19. Češík (Heizer, F. Nemček), 41. Styk (Češík), 45. M. Hudec (Novajovský, Lunter) - 33. L. Vartovník (Mikušovič, R. Pukalovič ml.), 59. T. Petruška (M. Beran, Markovič)
Vylúčení: 5:4 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Rovenský, V. Snášel
1473 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Bambúch, Styk, Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Ketner - Petro, Češík, Šimun - Ján Sýkora, M. Hudec, Lunter - Lamper, Heizer, F. Nemček - Jankovič, Zigo, Hegyi
MHC Mountfield: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, M. Danko - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, Mikušovič, L. Vartovník - Hús, Dírer, Fadrný - Slávik, M. Horský, J. Kentoš

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 20. T. Kopecký (T. Klíma), 25. Marosz (T. Kopecký), 40. Jakúbek, 54. Tybor (E. Bednár) - 3. R. Školiak (Preisinger), 3. Holovič
Vylúčení: 7:7 na 2 min
rozhodovali: Goga - Holienka, Zvrškovec
2750 divákov

Trenčín: Kristín (3. A. Nagy) - J. Koma, Biro, T. Bokroš, Vizváry, E. Bednár, M. Nemčík, Habšuda - T. Kopecký, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - J. Gašparovič, T. Klíma, Jakúbek - J. Pardavý ml., Broska, Šišovský
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, L. Kozák, I. Jankovič, Jaborník, Barák, Srnec - Kutálek, R. Školiak, Preisinger - T. Višňovský, Holovič, R. Konečný - T. Mikúš, A. Kudrna, J. Jurík - Bezúch, Stieler, M. Klejna

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 45. Otčenáš (Chylo), 48. Haring (Urban, Peško) - 33. Marcel Haščák (Kolba), 57. Mlynarovič (P. Svitana, E. Piatak), rozhodujúci sam. nájazd P. Svitana
Vylúčení: 6:5 na 2 min
oslabenia: 1:1
rozhodovali: Gašparík - Bednár, Gavalier
3060 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji
Košice: Hylák - Kolba, Martin Chovan, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Michal Novák - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - Mlynarovič, E. Piatak, P. Svitana - Gmitter, Matúš Chovan

Piešťany 19. októbra (TASR) - Prvá tretina sa niesla v taktickom duchu. Šancí nebolo veľa. Na košickej strane neuspel Mlynarovič a Deyl, na domácej Mertel a Jakub Ručkay. Druhé dejstvo bolo viac hokejové. Piešťany zatlačili svojho súpera, aktívnou hrou si vynútili presilové hry. V nich však nedokázali prekonať hosťujúceho Hyláka. Práve naopak v tej poslednej im ušiel Haščák, ktorý svoj samostatný nájazd bez problémov zakončil a poslal Košice do vedenia. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól, ale domáci brankár Tomek sa už prekonať nenechal. V tretej časti mohli Košičania zvýšiť svoje vedenie hneď z prvej akcie, ale Martinko našiel piešťanského brankára pripraveného. Domácim sa podarilo vyrovnať rovnako ako hosťom v oslabení, keď Otčenáš nedal Hylákovi šancu. Skóre o chvíľu otočil Haring a definitívne mohol rozhodnúť Mišura, ale svoju šancu zahodil a tak sa necelé štyri minúty pred koncom na nešťastie domácich trafil presne Mlynarovič. V predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešní len hosťujúci hráči.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Na Košice sme si verili. Chceli sme im oplatiť vysokú prehru. Boli sme v zápase aktívnejší. Vynútili sme si presilové hry, v ktorých sme ale paradoxne inkasovali. Chlapci ale ukázali charakter. Podarilo sa im otočiť stav. Súper však dokázal ešte vyrovnať a v nájazdoch vyhrať."
Pavol Zúbek, asistent trénera Košíc: "Dnešný zápas sme začali s chuťou a dobrým pohybom. Prevahu v prvej tretine sme mali pretaviť do gólového vedenia, čo sa nám ale nepodarilo. V druhej časti sme gól strelili, ale stálo nás to veľa síl. Tretiu časť sme si našou ľahkovážnosťou skomplikovali a museli sme doťahovať, čo sa nám našťastie podarilo a v nájazdoch sme vyhrali."